לבית החינוך באים בשמחה – ולא רק ברכב

קהילה יקרה,

הצמיחה המואצת שלנו תוך שש שנים לקהילת חינוך עם 360 תלמידים  ו-250 בתי אב היא דבר נפלא.

במקביל לכך שמספרנו גדל לתפארת – מאז שהחלה בניית הגנים החדשים – הצטמצמה באופן ניכר כמות מקומות החניה הנוחה והקרובה לבית החינוך, ואנו נדרשים להתנהלות מושכלת ומגויסת כדי להתמודד עם המצב, עד שיבוצעו הפתרונות הזמניים והקבועים לבעיית התעבורה ברחוב החורש.

הנהלת בית החינוך, ועד העמותה וועדת בינוי של עמותה, עמלים במרץ לקדם תהליך רב שלבי ורב מקצועי בשילוב פתרונות זמניים וקבועים מול משרד החינוך, משרד התחבורה, הרשות המקומית, ועדה מקומית לתכנון ובניה בעזרת כל האמצעים שעומדים לרשותנו במצב הנתון. אנו בוחנים בניית נתיב "נשק וסע", יצירת מקומות חניה נוספים באזור מגרש הספורט, בדיקת האפשרות של הפיכת הכביש לחד סטרי, ועוד.

דורון וקס, הורה בבית הספר שעוסק בסקרי תעבורה וחנייה, יבצע סקר חניה באזור בית החינוך בשעות השיא, באמצעות תיעוד מצולם. בהמשך נגייס את הקהילה לפענוח את התוצאות.

מבין הפעולות המידיות שנקטנו:

 1. מורי בית החינוך וצוותו קבלו הנחייה מפורשת לחנות בחניית אולם הספורט או ברחובות הסמוכים וזאת  כדי להקל על עומס התנועה והחניה סמוך לבית החינוך.

 2. השקע לאורך הכביש בחניה שמשמאל לשביל הכניסה ימולא בהקדם בכורכר, וכך ייחסך סרבול קטן נוסף בנסיעה בכביש וביציאה מן החניה בנסיעה אחורה.

 3. השלולית שבאותו צד תטופל בשיתוף עם קק"ל בשל שורשיהם החשופים של  האקליפטוסים הקרובים אליה.

במצב המאוד לא נוח שנוצר אנו מבקשים את תשומת לבכם הממוקדת ואת שיתוף הפעולה שלכם על מנת לצמצם למינימום את הקשיים שאנו מתמודדים איתם בוקר בוקר, כדי לשמור על בטיחות ילדינו, ובהזדמנות זו גם לקדם סביבה ירוקה ולהוות דוגמא ראויה.

השכנים

תארו לכם איך אתם הייתם מרגישים אם הייתי גרים במקום בו מתרחשת המולה כזו כל בוקר וצהריים. חשוב שנהיה מודעים לקושי הרב שהם חווים בעצמם.

כל אחד מאיתנו חוטא ב"לחנות פעם אחת לרגע" מול חניה של שכן ברחוב – והם מתמודדים עם מצב בלתי נסבל.

אנו נחלק לדיירי הרחוב מכתבי התנצלות בצירוף שי קטן לחג.

רבים מאיתנו מגיעים ברכב, עושים מאמץ להגיע בזמן (הצלצול למפגש בוקר הוא ב 8:10) ולהמשיך במירוץ היומי שלנו. כדי שנוכל לעבור את רחוב החורש בצורה הכי חלקה ברצוננו להבהיר כי:

1. חניה בסמוך לשער הכניסה איננה בגדר האפשרי לכל חברי הקהילה!

2. החניה בצד של השכנים אסורה לכל חברי הקהילה!

3. קטע הכביש שלצידו עמודים – מיועד לעצירה קצרה בלבד, מה שמכונה: "נשק וסע", אנא אל תחנו שם! אם תכינו מראש את הילדים הקטנים לפרידה מזורזת בהגעה ל"נשק וסע" יתכן שזה יעזור לכם ולהם להתמודד עם זה. בקשו מהם להיות שותפים להתגייסות.

4. אנו זקוקים למתנדבים נוספים לסיוע ולליווי הילדים הקטנים יותר עד שער בית החינוך (פרטים נוספים לגבי התגייסות לתורנות – כאן למטה בהמשך).

5. אם יש לכם צורך לחנות כדי להיכנס לבית החינוך בעצמכם – אנא חנו בחניית אולם הספורט, בחניה שמשמאל לשביל הכניסה, וברחובות הסמוכים, ולכו ברגל דקותיים.

ברצוננו להמליץ לכם על פתרונות קטנים נוספים שיכולים לתמוך במצב ולשפר אותו במידה ניכרת:

 1. עודדו ותמכו בילדים המבקשים להגיע ברגל או באופניים. לכו איתם בפעמים הראשונות ותוודעו שהם יודעים מהן הדרכים הבטוחות לעקוף את נתיבי התנועה הצפופה.

 2. ארגנו שיתוף בהסעות (car pool), וכך גם תחסכו כסף, זמן, תצמצמו זיהום אויר ותרוויחו ערך מוסף של פעילות קהילתית וחברית. בלינק הזה תמצאו מפה שבה מסומנים כל בתי האב של בית החינוך.

 3. עשו הכרות עם שכונת יפה-נוף על סמטאותיה הפונות לכיוון בית החינוך, וקבעו עם הילדים שיפגשו אתכם שם. במרחק שלוש דקות הליכה תוכלו לחכות להם בנחת בחורשת אקליפטוסים מקסימה ומרגיעה, הרחק מהצפיפות של רחוב החורש.

 4. שמרו על רוח טובה, קור רוח ואיפוק גם מול מי שאינו ממלא אחר כל ההנחיות כלשונן. אין ספק שהמצב יכול לאתגר את שלוות הנפש וזוהי ההזדמנות שלנו לשמור עליה באדיקות ובנחישות ולתת דוגמה אישית.

בבקשה אל תחנו:

 • באזור "נשק וסע"

 • בשביל הכניסה

 • בצידו השני של רחוב החורש בו אנו חוסמים ומפריעים לשיגרת החיים של השכנים ברחוב

 • אם סבא וסבתא מביאים או לוקחים את הילד מבית החינוך מפעם לפעם – אנא עדכנו אותם באתגרים שלנו וידעו גם אותם איפה אסור לחנות

 • בימים הקרובים נטפל ביצירת שלטים מילוליים שיתלו באיזורי הכביש המדוברים כדי להזכיר לנו איפה כן לחנות, איפה לא, ולמה.

תורנות נשק וסע

בכל בוקר, נמצאים שני הורים מתנדבים בשעה 7:40 ועד לשעה 8:30  ההורים עומדים לאורך העמודים הלבנים אשר מוגדרים כאזור "נשק וסע" לעצירה קצרה והורדה בלבד. הורים אשר מורידים את הילדים ולא מחנים את רכבם, יכולים להגיע למקטע זה, להיעזר בשני התורנים אשר יסייעו לילדים לרדת ויאפשרו להורים להמשיך בדרכם.

הקליקו כאן והרשמו לתורנות ביום המתאים לכם.

בתודה על שיתוף הפעולה ורוח ההתנדבות!

רעיונות הצעות ויוזמות

הצטרפו לועדת בינוי המטפלת בבינוי, חניה ותשתיות מול כלל הרשויות. (משרד החינוך, משרד התחבורה, הרשות המקומית, ועדה מקומית לתכנון ובניה).

רחלי בלומנטל מובילה את הועדה בהצלחה רבה שנים רבות

וכל עזרה תתקבל בברכה. rachely.h.b@gmail.com

אחרון חביב כתב חידה – הקליקו כאן.

הפרס לפותרים נכונה – מקום חניה שמור בבית החינוך (לאופניים בלבד)(:

לילי                                    אבישי

יו"ר העמותה                  מזכיר העמותה

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “לבית החינוך באים בשמחה – ולא רק ברכב

 1. jsuv kvc

  תודה על העשייה המבורכת והמאורגנת. מפת הכתובות וה car pool מאוד עניינו אותי. אבל לא הצלחתי להבין איך אני הופכת את האינפורמציה הזו למעשה.
  לאחר שמצאתי מספר משפחות, דל לצערי, שגרות באזורנו. איך אפשר להמשיך ולעשות מזה קשר? איך אני מאתרת מי המשפחה? ואיך ניתן להתקשר? לא נראה לי שהדס תשמח לעסוק בשידוכים מהסוג הזה:) יש דרך להוסיף שמות משפחה למפה? או אולי איזה לוח באתר שבו אפשר לפרסם מודעה עם שם טלפון וכתובת ליצירת קשר.
  חדוה

 2. ענת - אמא של רון ודן

  ישר כוח על העבודה היסודית והמקיפה בנושא חשוב כל כך! כולי תקווה שההורים כולם יקראו ויפנימו, ובעזרת שיתוף פעולה נשפר את המצב.
  לעניין החניה ליד אולם הספורט – אני חונה שם, אבל יש בעיה גדולה במעבר מאיזור זה לכניסה לבית החינוך. אתר הבנייה בגנים, בשילוב רכבים חונים (לרוב משני צידי הרחוב), הופכים את המעבר שם למסוכן מאד מאד. אין ברירה אלא ללכת על הכביש, כשבה בעת, רכבים נאבקים על זכות המעבר בקטע הצר. מפחיד ומסוכן. לדעתי, אם מפנים הורים לחנות באיזור אולם הספורט, או רחובות סמוכים בצד ההוא (וטוב שכך), חשוב לדאוג למעבר בטוח להולכי רגל באותם 50-100 מטר עד בית החינוך. לא צריך לסלול מדרכה – אפילו סימון בבלוקים מפלסטיק ואיסור חניה (כולל לעובדים באתר, בשעות הגעת תלמידים ואיסופם), ישפרו מאד את המצב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s